Start
Wycinacy
Masochizm
Grafitti
CenzurkiRelacja z Rajdu

IV Ekstremalny Rajd Orła

W dniach 10-11 września 2005r w Ciężkowicach k/Jaworzna odbył się IV Ekstremalny Rajd Orła należący do tegorocznego Pucharu Polski w rajdach ekstremalnych. Wystartowało 43 zawodników w 21 dwuosobowych drużynach (jedna drużyna w kat. Open była 3-osobowa). Organizacja rajdu pod kierownictwem Jerzego Kryjomskiego stała na wysokim poziomie. Trasa rajdu była bardzo wymagająca technicznie i kondycyjnie, może poza kategorią OPEN, która przewidziana była dla osób zaczynających dopiero przygodę z rajdami przygodowymi na orientację. Mimo ogromnego wysiłku wszyscy uczestnicy nie kryli zadowolenia oraz chęci uczestniczenia w kolejnych takich rajdach.

Napieracze walczyli w pięciu kategoriach: Open, Junior, Senior, Weteran i Miks.
W kategorii OPEN wystartowało 6 ekip. Pierwsze miejsce z przewagą 7min nad Braćmi Zet zajął Maverick Team w składzie Mary Hanusiak i Piotr Gakan. Dystans 80km na rowerze, 3km na kajaku, 1,5km biegiem na orientację oraz jedno zadanie specjalne: wspinaczka skałkowa zwycięzka ekipa pokonała w 4:42min. Mieliśmy dwa błędy nawigacyjne: jeden na samym początku, gdy pogoniliśmy za Seniorami a drugi na ostatnim odcinku przed metą, gdy zapytaliśmy o drogę tubylców :/ stąd te różnice między 75km podane przez organizatora a 80km wskazane na liczniku.

W kategorii Senior dwa pierwsze miejsca exekwo zajęły drużyny Salomon Nawigator I i Salomon Nawigator II, które ramię w ramię szły od startu do mety. Na pokonanie 145km na rowerze i 75km pieszo w tym 4 zadania specjalne potrzebowali 24,5 godziny. Obszerniejsza relacja pisana na żywo z przebiegu trasy Senior jest na stronie www.napieraj.plGG: 1257343